Porównanie lokat bankowych. Na co zwrócić uwagę?

Znajdź najlepszą lokatę dla siebie, wybierając kwotę oszczędności, jaką dysponujesz i czas, na jaki jesteś gotowy je ulokować.
Porównywarka lokat ułatwi Ci korzystny wybór!

Stoisz przed wyborem właściwego depozytu i nie wiesz, na co zwrócić uwagę, by być zadowolonym z produktu oszczędnościowego?

Perspektywa zapoznawania się z setkami ofert banków w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty przyprawia Cię o ból głowy?

Rozwiązaniem dla Ciebie jest porównywarka lokat bankowych – narzędzie, dzięki któremu samodzielnie ustawisz parametry najlepszego dla Ciebie depozytu.

lokaty bankowe

porównanie najważniejszych rodzajów

Wybierając lokatę, musisz zwrócić uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania – naturalnie im jest wyższe, tym lepiej, bo wiąże się z lepszym zyskiem.

Ważny jest także jego rodzaj. Przygotowując porównanie lokat bankowych, warto przyjrzeć się, czy decydujemy się na depozyt o stałym, czy o zmiennym oprocentowaniu. Te pierwsze najczęściej pojawiają się w ofertach banków. W ich przypadku jeszcze przed umieszczeniem środków na lokacie wiesz, jakim zyskiem będziesz się cieszyć po ustaniu umowy z bankiem – ich oprocentowanie jest bowiem niezmienne, dlatego łatwo policzyć ostateczny zysk. Z tego powodu porównywarka lokat bankowych w swoim działaniu uwzględnia przede wszystkim właśnie ten typ depozytów. Są one bowiem nie tylko szerzej dostępne, lecz także nie wiążą się praktycznie z żadnym ryzykiem – w przeciwieństwie do lokat o zmiennym oprocentowaniu, które jest uzależnione od wielu, mniej lub bardziej dynamicznie zmieniających się, wskaźników gospodarczych. Jeśli więc liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo inwestycji, to w porównanie lokat bankowych w tym przypadku wypada na korzyść stałego oprocentowania.

Klienci, którzy są gotowi podjąć pewne ryzyko co do wysokości ostatecznego zysku, ale wciąż mieć gwarancję, że ten w ogóle nastąpi, powinni sięgnąć za to do lokat o zmiennym oprocentowaniu. Jednak ponieważ ze względu na to, że nie można w ich przypadku określić jednoznacznie końcowej stawki, rzadko ujmowane są one w porównywarce lokat bankowych. Inną sprawą jest to, że nie są tak popularne, jak ich odpowiedniki o stałym oprocentowaniu i nie każdy bank ma je w swojej ofercie.

CO PORÓWNYWARKA LOKAT

bierze pod uwagę

Użytkownik, który korzysta z tego narzędzia, musi być zdecydowany co do dwóch parametrów – wysokości wpłaty oraz czasu trwania depozytu.
Porównywarka lokat działa w ten sposób, że po podaniu właściwej kwoty lub wpłaty, pokazuje wyniki najbardziej zbliżone do warunków, które wybrał klient. Dla ułatwienia, zarówno kwestię wysokości wpłaty, jak i okresu zobowiązania (który może wynosić od kilku dni do kilkudziesięciu miesięcy), można przedstawić w formie zakresu. Wystarczy przesunąć znajdujący się na stronie narzędzia suwak w odpowiednie miejsce – gdy pojawią się kolejne lokaty, porównanie będzie łatwiejsze i uzyskasz większy wybór. Wiele tego typu narzędzi wyposażonych jest w kalkulator, który niezwłocznie podaje wartość potencjalnego zysku dla deponenta. Jeśli więc nie wystarcza Ci samo porównanie lokat bankowych, kalkulator i wskazana przez niego kwota, na pewno ułatwi Ci podjęcie właściwej decyzji i pozwoli dokonać zestawienia na podstawie realnych liczb.

Po ustaleniu wysokości wpłaty oraz czasu trwania depozytu, porównywarka lokat pokazuje nazwę produktu i banku, który go oferuje.
Są tam również podane warunki, na jakie depozyt obowiązuje i najważniejsze na jego temat informacje. Znajdziesz tu szczegóły dotyczące tego, czy aby móc skorzystać z danej lokaty musisz spełnić dodatkowe warunki, jak założenie konta, bycie nowym klientem czy zdeponowanie nowych środków. To porównanie lokat bankowych pokazuje także kanał, przez który możesz założyć produkt oszczędnościowy: możesz to bowiem zrobić przez bankowość internetową, aplikację mobilną lub osobiście, udając się do placówki. 

Niektóre porównywarki, obok krótkiego opisu warunków i wysokości oprocentowania, są wyposażone w linki do strony banku, przez którą można z wybranego produktu skorzystać lub zapoznać się z większą liczbą szczegółów, a także odnośniki do pełnego regulaminu oferty.

JAK DZIAŁA

porównywarka lokat bankowych?

Porównanie lokat bankowych zdecydowanie ułatwi również zastosowanie filtrów.
Jeśli informacja na temat wysokości oprocentowania, ostatecznego zysku, wkładu własnego i czasu trwania to dla Ciebie za mało, skorzystaj z zawężania wyszukiwania. Możesz np. zaznaczyć, czy porównywarka lokat bankowych ma uwzględnić depozyty z dodatkowymi warunkami, czy wymagane jest założenie konta w danej instytucji albo czy można założyć ją przez internet albo aplikację mobilną. Niektóre takie narzędzia dają możliwość zestawienia depozytów o oprocentowaniu zmiennym, nie jest to jednak regułą. Interesują Cię lokaty, porównanie jednak pokazuje oferty banków, z których nie chcesz lub nie możesz skorzystać? Niektóre porównywarki dają możliwość wskazania produktów wyłącznie wybranych przez Ciebie instytucji. Taka funkcja przydaje się, jeśli masz już założone konto w określonym banku i podejrzewasz, że będziesz musiał powiązać je z nowo zakładaną lokatą albo po prostu jesteś zadowolony z obsługi w danej instytucji i masz do niej zaufanie.

Organizację wyników wyszukiwania ułatwisz sobie, korzystając z opcji sortowania. Gdy narzędzie pokaże już najtrafniejsze dla Twoich możliwości i warunków lokaty terminowe, porównanie może okazać się łatwiejsze, gdy odpowiednio je uporządkujesz. 

RANKING LOKAT

idea bank NR 1 - Lokata Happy (Idea Bank)

Oprocentowanie: 4%
Wymagane konto: NIE
Kwota: 500 – 20 000

Załóż lokatęnest bank Nr 2 - Nest Lokata Witaj (Nest Bank)

Oprocentowanie: 4%
Wymagane konto: TAK
Kwota: 1000 – 10 000

Załóż lokatęgetin bank Nr 2 - Nest Lokata Witaj (Nest Bank)

Oprocentowanie: 4%
Wymagane konto: TAK
Kwota:: 1000 – 10 000


Załóż lokatę


Aktualności

Możesz posortować wyniki tak, by w pierwszej kolejności widoczne były oferty o najwyższym oprocentowaniu, najwyższej lub najniższej kwocie wpłaty czy lokaty, na których można zarobić największą sumę odsetek. Tak uszeregowane wyniki umożliwi jeszcze dokładniejsze porównanie lokat bankowych.

LOKATY BANKOWE – PORÓWNANIE

skąd bierzemy dane?

Tworząc nasze porównanie lokat bankowych, dbamy o regularne aktualizowanie bazy danych ofert największych banków w Polsce.
W ten sposób możesz być pewien, że pokazywane w wynikach porównywarki depozyty wciąż są dostępne dla klientów. Są tam bowiem uwzględnione także promocje ograniczone czasowo – a to ważne, ponieważ często to one proponują najkorzystniejsze warunki i najlepszy zysk. Często też wiążą się ze spełnieniem dodatkowych warunków – takie informacje zawsze są jednak podane w wynikach porównania lokat, nie ma więc obaw, że trafisz na haczyki czy dane pisane drobnym druczkiem.

Przy działaniu tego narzędzia uwzględniamy także ranking, w którym na bieżąco prezentujemy najlepsze lokaty.
Porównanie najkorzystniejszych depozytów także możesz wykorzystać do porównania ofert banków. To jednak, ze względu na swoją formę, jest ograniczone tylko do kilku lokat o najlepszym oprocentowaniu, a zdajemy sobie sprawę, że nie muszą one być uniwersalnym wyborem dla każdego oszczędzającego. Pamiętaj, że decydując się na lokatę terminową, musisz być przygotowany na zamrożenie gotówki. W znacznej większości przypadków, zrywając umowę z bankiem przed upłynięciem zapisanego w umowie czasu, musisz liczyć się z utratą odsetek.

Są jednak od tej zasady wyjątki, co również jest uwzględnione w porównywarce lokat. Znajdziesz też w niej informacje o dodatkowych opłatach wynikających np. z posiadania określonego typu konta, które ma być powiązane z depozytem. Jednym słowem, porównywarka lokat bankowych to praktyczne narzędzie, dzięki któremu wszystkie informacje co do produktów – łącznie z ostatecznym zyskiem – masz podane w jednym miejscu.

Jak widzisz, poszukiwanie najlepszej lokaty na rynku należy rozpocząć od dokładnego określenia swoich potrzeb. Wówczas będziesz mieć pewność pełnej satysfakcji z wybrania bezpiecznego produktu oszczędnościowego.

Posiadasz oszczędności w dolarach, euro czy funtach? W takim razie mogą zainteresować Cię najlepsze lokaty walutowe, które wiele banków również ma w swojej ofercie.

A jeśli chcesz wiedzieć, gdzie są najlepsze lokaty, to polecamy zapoznanie się z rankingiem depozytów. W porównaniu tym brane są pod uwagę wszystkie wymienione wyżej czynniki.

Dzięki aktualizowanemu na bieżąco rankingowi będziesz mieć pewność, że najlepsza lokata bankowa naprawdę istnieje!