Która lokata da zarobić najwięcej i w jakim czasie?
Jakie warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać z danej oferty?
Te i inne czynniki bierzemy pod uwagę w rankingu najlepszych lokat.

Oto ranking najkorzystniejszych obecnie lokat bankowych:
Pod uwagę bierzemy przede wszystkim:
- wysokość oprocentowania,
- w dalszej kolejności przyglądamy się wymaganej wartości depozytu,
- czasowi trwania
- oraz ewentualnym dodatkowym warunkom, które należy spełnić, by założyć daną lokatę.
OPROCENTOWANIE
%
CZAS TRWANIA LOKATY
3 miesiące
TYLKO DLA NOWYCH KLIENTÓW
TAK
KWOTA PLN
500 - 20 000
WYMAGANE KONTO?
NIE
Lokata przeznaczona jest dla nowych klientów banku.
OPROCENTOWANIE
%
CZAS TRWANIA LOKATY
3 lub 6 miesięcy
TYLKO DLA NOWYCH KLIENTÓW
TAK
KWOTA PLN
1 000 - 10 000
WYMAGANE KONTO?
TAK
Zakładając lokatę 6-miesięczną należy przelać wynagrodzenie na Nest Konto min. 1 000 zł lub zapewnić wpływ na BIZnes Konto (min. 6 000 zł) oraz dokonać z niego płatności do ZUS/US.
OPROCENTOWANIE
%
CZAS TRWANIA LOKATY
3 miesiące
TYLKO DLA NOWYCH KLIENTÓW
NIE
KWOTA PLN
500 - 10 000
WYMAGANE KONTO?
NIE
Lokatę Mobilną założyć można wyłącznie poprzez aplikację mobilną Getin Banku.
AKTUALNOŚCI
dotyczące lokat bankowych
Wysoka inflacja niweluje zyski z lokat bankowych
W lipcu tego roku poziom inflacji osiągnął najwyższy poziom od...
czytaj dalejJAK TWORZYMY
nasz ranking lokat bankowych?
Konstruując ranking najlepszych lokat, pierwszym czynnikiem, jaki bierzemy pod uwagę, jest oprocentowanie dostępnych na rynku produktów oszczędnościowych. Im jest ono wyższe, tym lepszą pozycję może zająć w naszym zestawieniu. Jednak w przypadku, gdy kilka banków oferuje lokaty o takim samym oprocentowaniu, przyglądamy się też innym kwestiom.
Pierwsza z nich to czas, na jaki klient powierza swoje pieniądze bankowi. O wiele korzystniejszym oprocentowaniem charakteryzują się z reguły lokaty krótkoterminowe – np. na trzy czy sześć miesięcy. W poszukiwaniu potwierdzenia tej tezy wystarczy spojrzeć na powyższy ranking lokat bankowych. Okupują go propozycje wyłącznie na krótki okres.
Dlaczego lokaty krótkoterminowe są korzystniejsze niż długoterminowe?
Bardziej opłacają się z punktu widzenia klienta. Jeśli ten zdeponuje pieniądze do banku na dłuższy czas, a na rynku pojawi się korzystniejsza oferta, to będzie musiał krócej czekać na wyciągnięcie środków z instytucji i ulokowania ich na kolejnym produkcie. Oczywiście lokaty długoterminowe również dają możliwość rezygnacji z korzystania z usług banku, jednak zazwyczaj wiąże się to z utratą zgromadzonych odsetek, a nawet dodatkowymi opłatami. Podobnie ma się rzecz, jeśli klienta zaskoczą nagłe wydatki. Łatwiej będzie mu poczekać np. trzy miesiące niż cały rok z wycofaniem funduszy z depozytu, nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji.

Kolejny aspekt, na który się powołujemy, gdy powstaje nasz ranking lokat bankowych, to wymagana przez bank wysokość wkładu własnego.
W zestawieniu premiujemy instytucje, które oferują dość szerokie widełki – dzięki temu ich produkty są dostępne dla większej liczby klientów. W przypadku, jeśli zakresy te są węższe, a kilka instytucji oferuje produkty o takim samym oprocentowaniu i czasie trwania, wyższą pozycję w zestawieniu zajmie lokata, która wymaga niższego wkładu własnego. Nie każdy bowiem klient dysponuje kilkudziesięcioma tysiącami zł, dlatego też takie lokaty są przeznaczone dla węższego grona.
Ostatni aspekt, który bierzemy pod uwagę, budując nasze porównanie lokat bankowych, to dodatkowe warunki, jakie bank może nałożyć w zamian za przyznanie wysokiego oprocentowania na depozycie.
Te mogą być różne, ale zazwyczaj biorą one pod uwagę fakt, czy klient jest dla instytucji nowy, czy może korzystał już z oferty danego banku. Możliwość skorzystania z wielu lokat wiąże się również z założeniem konta osobistego albo wpłacenia na nią nowych środków. Jeszcze inne można założyć tylko przez bankowość internetową lub aplikację mobilną banku, co może stanowić zarówno korzyść, jak i przeszkodę dla niektórych klientów. Nasz ranking lokat bankowych bierze pod uwagę również bardziej niecodzienne warunki. Wśród nich może się znaleźć np. wymóg trzymania na koncie osobistym dodatkowych środków w określonej wysokości, skuteczne polecenie oferty banku znajomemu czy założenie depozytu w ustalonym przez instytucję czasie. Najlepsze lokaty bankowe to oczywiście takie, które obwarowane są jak najmniejszą liczbą dodatkowych warunków i klient musi spełnić jak najmniej wymagań, by z takiego depozytu skorzystać.

Dlaczego
warto korzystać z rankingu lokat bankowych?
W powyższy sposób powstaje nasz ranking lokat terminowych, w którym staramy się ułatwić Ci orientację w szerokiej i często zawiłej ofercie polskich banków. Jej samodzielne zgłębianie może być wyzwaniem – szczególnie jeśli chodzi o zapoznawanie się z dodatkowymi warunkami, po które banki często chętnie sięgają. Zaletą charakteryzującą porównanie lokat bankowych jest fakt, że są one czytelne, zawierają wszystkie najpotrzebniejsze dla klienta informacje – bez ukrywania haczyków, „gwiazdek” i drobnych druczków.
Poza tym, że trzeba nadążyć za istniejącą ofertą, to przecież banki wprowadzają do swoich propozycji coraz to nowe produkty, które mogą okazać się korzystniejsze od obecnie prowadzonej przez nas lokaty. Właśnie dlatego nasz ranking najlepszych lokat jest stale aktualizowany, by nie ominęły Cię najbardziej opłacalne depozyty na najkorzystniejszych warunkach.
Ranking lokat bankowych to przewodnik po bezpiecznych metodach oszczędzania. Lokaty terminowe to bowiem sposób na gwarantowany zysk, którego uzyskanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić, a przy okazji nieco zarobić, to ranking lokat jest dobrym początkiem tej drogi.
Najlepsze lokaty
ranking niejedno ma imię
Jeśli już jesteś bardziej zorientowany w sytuacji na rynku lokat bankowych i masz więcej wymagań co do tego, jaka jest najlepsza lokata bankowa, możesz skorzystać z bardziej precyzyjnych, zawężonych zestawień. Najpopularniejsze z nich to:

Ranking lokat
bez konta bankowego
może zdarzyć się tak, że jesteś właścicielem rachunku w jednym banku, jednak oferta depozytów w konkurencyjnej instytucji jest dla Ciebie o wiele atrakcyjniejsza. Jeśli więc nie jest Ci potrzebny kolejny ROR, zawęź swoje poszukiwania i sięgnij po ranking lokat bankowych bez konta. Wymóg założenia rachunku w banku, do którego udajemy się po depozyt, jest jednym z najpopularniejszych dodatkowych warunków stawianych przez instytucje. Nic więc dziwnego, że ranking lokat bez zakładania konta cieszy się tak dużą popularnością wśród klientów, którzy nie chcą mieć dodatkowych zobowiązań z kolejnym bankiem.

Ranking lokat
online
wiele instytucji daje obecnie możliwość założenia lokaty za pomocą bankowości internetowej. Jeśli takie rozwiązanie jest dla Ciebie wygodne, sięgnij po ranking lokat online. Warto w tym miejscu podkreślić, że istnieją depozyty, które zakłada się wyłącznie przez internet lub takie, w przypadku których jest to jedna z metod nawiązania współpracy z bankiem.

Ranking lokat
długoterminowych
sam termin „lokata długoterminowa” nie jest do końca sprecyzowany zarówno przez banki, jak i strony internetowe prowadzące ranking najlepszych lokat. Jednak zazwyczaj przyjmuje się, że jest to depozyt złożony na co najmniej 12 miesięcy. Jeśli możesz pozwolić sobie na dłuższe rozstanie z gotówką, to takie zestawienie będzie dla Ciebie najlepsze.

Ranking lokat
krótkoterminowych
analogicznie, lokata krótkoterminowa to depozyt, który trwa mniej niż 12 miesięcy. Najbardziej popularne warianty to miesiąc, trzy miesiące lub sześć miesięcy, jednak banki mają w swoich ofertach także i mniej standardowe okresy.

Ranking lokat
walutowych
to propozycja dla klientów, którzy mają zgromadzoną większą ilość gotówki w obcych walutach. Najczęściej spotykane oferty dotyczą euro, dolara, funta lub franka szwajcarskiego. Jeśli więc interesuje Cię taka forma lokaty, ranking ten to dla Ciebie pozycja obowiązkowa.
Bardziej zaawansowane metody pozwalają także na wyszukiwanie „hybryd” – np. ranking lokat terminowych, który bierze pod uwagę możliwość inwestowania w obcej walucie lub wpłacenia nowych środków czy ranking lokat bez konta bankowego, gdzie depozyt można założyć przez internet.
Najlepsze lokaty bankowe
czyli jakie?

Na to pytanie, wbrew pozorom, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Choć ta oczywista, nasuwająca się w pierwszej kolejności, to – te o najwyższym oprocentowaniu. Jednak nie tylko to musisz wziąć pod uwagę, co doskonale pokazuje nasz ranking lokat bankowych. Właściwa odpowiedź brzmi bowiem: dopasowana do Twoich potrzeb i możliwości. Może np. depozyt przez Ciebie wybrany owszem, oferuje najwyższą stawkę, ale każe Ci rozstać się z pieniędzmi na dłuższy czas? Albo wiąże się z założeniem konta w nowym banku, a z rachunkiem tym wiążą się dodatkowe opłaty i koszty?
Jak widzisz, oprocentowanie to nie jedyny aspekt, który posiada lokata. Ranking depozytów dostępny na naszej stronie bierze pod uwagę o wiele więcej czynników i podaje je w czytelny sposób, dzięki czemu łatwiej dobierzesz właściwą do swoich możliwości. Nie zawsze prowadząca lokata w rankingu będzie dla Ciebie tą właściwą – warto wziąć to pod uwagę, przeczesując kolejne oferty banków.
Czy warto
zakładać lokatę?
Patrząc na nasz ranking lokat bankowych zapewne zastanawiasz się – czy warto w ogóle po ten produkt oszczędnościowy sięgać?
Najlepsza lokata bankowa w obecnej sytuacji rekordowo niskich stóp procentowych wciąż nie zachwyca możliwością wysokiego zysku. Taki depozyt jest opcją dla Ciebie, jeśli chcesz pomnażać pieniądze w bezpieczny sposób i możesz sobie pozwolić na ich zamrożenie na dłuższy czas. Takie propozycje znajdziesz w naszym rankingu lokat terminowych, w przypadku których jeszcze przed ulokowaniem środków wiesz, jaki zysk będzie Ci się należał po określonym w ofercie banku czasie. Informacje te daje bowiem ranking najlepszych lokat – ich oprocentowanie jest niezmienne przez cały okres trwania umowy z bankiem. Zysk ten jest pewny – chyba, że przed końcem czasu, na który lokata funkcjonuje, zdecydujesz się na wyciągnięcie pieniędzy. Wówczas jednak tracisz tylko odsetki – w przypadku większości banków całość wkładu własnego trafia z powrotem w Twoje ręce.
A co, jeśli bank zbankrutuje?
Myślisz sobie zapewne przed skorzystaniem z usług instytucji. Wbrew pozorom trzymanie pieniędzy w gotówce i nieinwestowanie ich nie jest dobrym sposobem na oszczędzanie. W dłuższej perspektywie, przez inflację, takie pieniądze z czasem tracą wartość. I nawet jeśli zysk na depozycie rzeczywiście nie jest imponujący, to w ten sposób przynajmniej uchronisz swoje fundusze przed spadkiem ich wartości.
Jeśli zaś chodzi o groźbę bankructwa, to wszystkie depozyty trzymane w bankach na terenie Polski są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
W skrócie, nawet jeśli instytucja, której zawierzyłeś swoje pieniądze, upadnie, to po jakimś czasie odzyskasz swoje środki – pod warunkiem, że łącznie wynosiły one maksymalnie 100 tys. euro. Jeśli zatem zainteresowały Cię lokaty bankowe, ranking na pewno ułatwi Ci najwłaściwszy wybór.
Nasz ranking lokat bankowych jest stale aktualizowany. Jesteśmy na bieżąco z ofertą poszczególnych instytucji, dlatego nie musisz ich studiować samodzielnie w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert. Wybieramy z nich najważniejsze informacje – włącznie z dodatkowymi warunkami, którymi banki często okładają swoje propozycje – i podajemy je w przystępny dla klienta sposób.
Jak znaleźć najlepsze lokaty?
Ranking niech będzie tylko wskazówką. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, jaki depozyt spełni Twoje potrzeby w najdokładniejszy sposób. Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt oszczędnościowy, upewnij się, że dokładnie zapoznałeś się z regulaminem usługi. W końcu, podpisując umowę, decydujesz się na dłuższe lub krótsze rozstanie ze swoimi oszczędnościami.
Jak widzisz, poszukiwanie najlepszej lokaty na rynku należy rozpocząć od dokładnego określenia swoich potrzeb. Wówczas będziesz mieć pewność pełnej satysfakcji z wybrania bezpiecznego produktu oszczędnościowego.
Posiadasz oszczędności w dolarach, euro czy funtach? W takim razie mogą zainteresować Cię najlepsze lokaty walutowe, które wiele banków również ma w swojej ofercie.